web counter

Krzywa, Łomianki, Województwo mazowieckie, Poland

   
 

1 500 000 PLN

Lots/Land for sale

Available from 21.03.2019

Działka w Łomiankach, ładna, duża, 2100m

Updated: 21.03.2019. Views: 2401

ID Ref # 17726


Price negotiating is possible: 
Yes
Listing type: 
By Owner
The area of the land/lot:
2100 m2   =   22596 ft²
Description: 
Na sprzedaż ładna, duża, prostokątna działka o powierzchni ~2100 m2 i wymiarach ~20x105m, położona w Łomiankach przy ul. Krzywej. Działka jest ogrodzona, doprowadzona jest energia elektryczna (3 fazy), posiada własne ujęcie wody. Wodociąg i kanalizacja miejska w ulicy. Blisko centrum Łomianek, przystanku autobusowego, planowanej linii tramwajowej oraz planowanego skrzyżowania z drogą szybkiego ruchu, mającą połączyć Łomianki z Bemowem. W bezpośrednim sąsiedztwie zabudowa jednorodzinna, supermarket Netto, centrum handlowe z Biedronką i obiekty sportowe. Auchan Łomianki z tanią stacją benzynową oddalony jest o około 3km. Brama wjazdowa od ulicy Krzywej. Ulica w ubiegłym roku przeszła generalny remont, wybudowany został nowy chodnik i położona została nowa nawierzchnia (asfalt). Na działce znajduje się niewielki, murowany i podpiwniczony budynek do którego doprowadzona jest energia elektryczna i gdzie znajduje się ujęcie wody oraz hydrofor.
Teren objęty jest planem zagospodarowania MN24, dopuszczającym zabudowę mieszkaniową jednorodzinną o średniej intensywności. Ustalenia szczegółowe planu dla MN24: Przeznaczenie podstawowe – zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna w układzie wolnostojącym. Przeznaczenie uzupełniające - zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna w układzie bliźniaczym, usługi podstawowe nieuciążliwe lub drobna wytwórczość w formie wbudowanej w zabudowę mieszkaniową.
Maksymalny wskaźnik zabudowy działki budowlanej - 0.25
Maksymalny wskaźnik intensywności zabudowy - 0.45
Maksymalna wysokość zabudowy - 9m
Minimalny udział powierzchni biologicznie czynnej -60%
Minimalna wielkość działki dla zabudowy wolnostojącej -800m2
Minimalna wielkość działki dla zabudowy bliźniaczej -700m2
Jest to duża, atrakcyjna działka, będąca kilkadziesiąt lat temu niewielkim gospodarstwem rolnym. Od momentu objęcia planem zagospodarowania w 2008r. jest to działka budowlana. Pomimo objęcia planem, posesja nigdy nie została przekwalifikowana i do chwili obecnej figuruje w rejestrze gruntów jako działka rolna, co stanowi jej atut z powodu niskich podatków oraz faktu, że wciąż można prowadzić tam działalność rolną. Działki sąsiadujące, o podobnej powierzchni, już dawno zostały przekwalifikowane, podzielone na 3 części i na każdej z nich znajduje się co najmniej 1 budynek. Po zewnętrznej stronie wzdłuż ogrodzenia przebiega droga gruntowa, umożliwiająca dojazd do położonych głębiej, sąsiadujących posesji, co może być pomocne przy ustanowieniu podziału nieruchomości.