web counter

Ul. Krakowska 18, Przedbórz, Województwo łódzkie, Poland

   
  1  of   

290 000 PLN

House for sale

Available from 16.05.2019

Połowa bliźniaka. Działka nad rzeką

Updated: 23.06.2019. Views: 1235

ID Ref # 17859


Price negotiating is possible: 
Yes
Listing type: 
By Owner
Rooms:
5
Number of bathrooms:
2
Living space:
140 m2   =   1506.4 ft²
Price per meter:
2071 PLN ⁄ m2   =   192.603 PLN ⁄ ft²
The area of the land/lot:
796 m2   =   8564.96 ft²
Floor number:
1 Floor
Description: 
Jeśli doceniasz piękno przyrody i szukasz atrakcyjnego domu w spokojnej okolicy, z dala od wielkomiejskiego zgiełku - ta oferta jest dla Ciebie.

Ogłoszenie dotyczy sprzedaży 1/2 udziału w nieruchomości, czyli połowy bliźniaka o powierzchni użytkowej ok 140m2 oraz działki o pow. 796m2. Możliwa jest także zamiana na mieszkanie w blokach w Przedborzu - jesteśmy otwarci na propozycje.

Budynek znajduje się przy ul. Krakowskiej 18 w Przedborzu - nad rzeką Pilicą. Jest to bliźniak więc składa się z dwóch symetrycznych i całkowicie niezależnych części (tzn. z osobnymi licznikami, furtkami i wejściami do budynku, ogrzewaniem itd.)

Dom jest częściowo podpiwniczony - składa się z suteren, parteru, piętra i strychu. Dach budynku pokryty został blachą ocynkowaną, a we wszystkich pomieszczeniach uźytkowych znajdują się okna PCV. Podłogi pokryte są parkietem z drewna dębowo-bukowego. Za ogrzewanie odpowiada piec CO na węgiel. Nieruchomość jest w pełni ogrodzona: z frontu ogrodzenie metalowe a z pozostałych stron siatka.

W domu regularnie były wykonywane naprawy i ulepszenia, dzieki czemu jest on w bardzo dobrym stanie i można w nim od razu zamieszkać. Jeśli chodzi o ostatnie remonty: 2015 - wyniana rynien, modernizacja dachu oraz wybudowanie nowych kominów; 2017 - wymiana bojlera; 2018 - wymiana drzwi wejściowych oraz gładzenie i malowanie ścian; 2019 - wymiana okien z frontu budynku. Więcej szczegółów pod nr tel.

Lokalizacja budynku jest jednym z jego głównych atutów. Kilkanaście metrów za tylnym ogrodzeniem działki płynie bowiem rzeka Pilica, a do wielu istotnych miejsc w mieście jest bardzo blisko np. 150m do kościoła, 200m do supermarketu czy głównego przystanku. Plac przed domem został zagospodarowany na ogród z krzewami ozdobnymi. Za budynkiem znajduje się przestronne podwórko, a dalej teren łagodnie opada w kierunku rzeki. Jest to doskonała sceneria dla spotkań z bliskimi np. przy grillu. Na działce znajduje się kilka drzew: jodła, grusza oraz wiśnia i dwie sosny tworzące przyjemny i zacieniony zagajnik z widokiem na rzekę. Bardzo istotne jest równieź usytuowanie nieruchomości w stosunku do stron świata. Okna z frontu wychodzą na wschód. Rozciąga sie z nich widok na ogród oraz zabytkową wieżę kościelną. Okna z tyłu budynku umożliwiają widok w kierunku zachodnim, dzięki czemu z przestronnych balkonów można podziwiać rzekę Pilicę i otaczające ją łąki, przedborski zalew czy teź plażę na błoniach. Balkony z tyłu domu wychodzące na zachód zapewnią wymarzone miejsce na popołudniowy wypoczynek w świetle opadających promieni słonecznych. Rano rozciąga się z nich przyjemny widok mgieł nad łąkami wokół rzeki.

Rozkład pomieszczeń:

W suterenach znajduje się ganek, a dalej przestronny korytarz, z którego jedne drzwi prowadzą do pralni o pow. 15m2 (w której, co ciekawe, znajduje się piec kaflowy) a drugie do 3 pomieszczeń piwnicznych. W pierwszym jest wystarczająca ilość miejsca na np. domową siłownię czy jakiś skład zapasów, w drugim pomieszczeniu znajduje się piec CO, a w trzecim skład opału.
Z suteren schody prowadzą na parter. Znajduje się tam: kuchnia o pow. 8m2, pokój o pow. ok. 11m2 z balkonem i schodkami widocznymi z frontu domu, duży pokój o pow. 25m2 (z wyjściem na balkon), łazienka o pow. ok 2m2 oraz spiżarnia o pow. 1.5m2. Z parteru schody prowadzą na piętro. Mamy tu 3 pokoje: duży o pow. 25m2 (i wyjściem na balkon), pokój od ulicy o pow 11m2 (z balkonem) oraz pokój o pow. 8m2, do którego podprowadzona jest woda i który łatwo może zostać przekształcony na kuchnię. W korytarzu znajduje się toaleta o pow. 1.2m2 i łazienka o pow. 2.8m2.
Rozkład pomieszczeń jest więc niezwykle funkcjonalny. Po pierwsze: ze względu na brak pokojów przejściowych i bardzo ciekawe zagospodatowanie powierzchni. Po drugie: po niewielkiej przeróbce klatki schodowej można uzyskać tutaj 2 mieszkania o pow 52m2 każde, a do dyspozycji zostaje jeszcze strych, który można przecież zaadaptować na poddasze użytkowe oferujące dodatkową przestrzeń mieszkalną.
Sprawi to, że w 1 połowie tego bliźniaka mogą tak naprawdę zamieszkać 2 rodziny mając osobne wejścia z klatki schodowej do swoich części domu.

Potencjał nieruchomości:

Biorąc pod uwagę lokalizację i układ pomieszczeń, ta połowa bliźniaka oferuje ogromne możliwości np. inwestycyjne. Jest to idealne miejsce na działalność agroturystyczną czy też wypożyczalnię kajaków (w końcu rzeka jest tuż za działką). Ze względu na moźliwość przerobienia tej połowy bliźniaka na 2 lokale mieszkalne, będzie to też idelane miejsce dla osób które chciałyby np. zamieszkać na parterze a pomieszczenia na piętrze wynajmować (mając w ten sposób pieniądze na wszelkie opłaty związane z uźytkowaniem domu).

Podsumowując: wspaniała lokalizacja, dom z funkcjonalnym rozkładem pomieszczeń i ogromnym potencjałem.
Cena podana w ogłoszeniu jest do negocjacji. Jesteśmy otwarci na rozmowy.
Nie czekaj, zadzwoń i umów się na oglądanie budynku. Z pewnością Ci się tu spodoba. Do usłyszenia.